Логотип
Середа
21.11.2018
07:43
Вітаю Вас Гість
 
Надвірнянське ПТУ №11

м. Надвірна, вул. Ломоносова,3

тел. (03475) 2-50-41, 2-31-52

Головна Реєстрація Вхід
Учнівське самоврядування »
Меню сайту


Форма входу

ПОЛОЖЕННЯ

про учнівське самоврядування Надвірнянського ПТУ №11

І.Загальні положення

   Учнівське самоврядування - це об'єднання учнівської молоді, яке забезпечує самостійно або через представницькі органи вирішення ряду важливих питань щодо організації навчально-виховного процесу та соціального захисту учнів.

Учнівське самоврядування виражає інтереси всіх учнів, незалежно від національності, релігійних переконань, статі, соціального походження майнового стану, місця проживання, мовних ознак.

У своїй діяльності учнівське самоврядування керується Конституцією України, чинним законодавством, рішеннями Міністерства освіти і науки України, Статутом професійно-технічного навчального закладу, даним Положенням.

Учнівське самоврядування здійснює свої повноваження за принципами демократії, гуманізму, законності, рівноправності, виборності та колегіальності, відкритості і гласності, критики і самокритики, періодичної звітності, обов'язковості виконання рішень, прийнятих у рамках чинного законодавства.

Учнівське самоврядування користується підтримкою і допомогою керівництва професійно-технічного навчального закладу та профспілково комітету у вирішенні головних питань.

Перелік питань, що належить до компетенції органів учнівського самоврядування узгоджується з керівництвом професійно-технічного навчального закладу.

Органи учнівського самоврядування приймають рішення рекомендаційного характеру.

Об'єднання несе відповідальність перед суспільством та державою за реалізацію  державної  політики  в  галузі   позашкільного  виховання, збереження життя та здоров'я дітей під час навчально-виховного процесу.

 II. Основна мета, завдання та напрями діяльності органів учнівського самоврядування.

МЕТА:

 демократизація учнівського життя, об'єднання зусиль педагогів і учнів у здійсненні навчально-виховного процесу;

 колегіальне      обговорення      і      вирішення      всіх      питань,   шляхом включення учнів у процес управління;

ü  розвиток ініціативи, самодіяльності учнів, уміння жити і діяти в умовах широкої гласності, відповідальності за доручену справу.

 ЗАВДАННЯ:

1. Виховання майбутніх висококваліфікованих робітників, високоосвіченими людьми, носіями високої загальної, політичної, моральної, естетичної та фізичної культури.

2. Залучення кожного учня до активної життєвої позиції.

3. Забезпечення захисту прав та інтересів учнів.

4. Створення учнівських товариств, об'єднань, клубів за інтересами.

5. Сприяння працевлаштування учнів і випускників.

6. Організація співробітництва із учнями з інших ПТНЗ, вищих навчальних закладів і молодіжними організаціями.

7. Безпосередня участь у реалізації державної молодіжної політики.

8. Спільно з педагогічними працівниками училища , залучати учнів до трудової діяльності у вільний від навчання час.

9. Контроль за навчальною і трудовою дисципліною учнів, оперативне реагування на її порушення.

10. Залучення учнів до участі в гуртках художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивно-масовій роботі,   конкурсах професійної майстерності, КВК, вечорах відпочинку тощо.

11. Пропаганда здорового способу життя, профілактика правопорушень та злочинності серед учнів училища.

12. Активна участь в організації ремонту навчальних кабінетів, майстерень, забезпечення зберігання і підтримки в необхідному стані приміщень, обладнання та іншого майна училища.

13. Розробка положень і організація змагань за зразкові кімнати, поверхи гуртожитку.

14. Участь в розподілі стипендіального фонду.

15. Спільно з відповідними службами, забезпечення інформаційної, правової, психологічної, фінансової допомоги учням.

16. Участь в поселенні учнів в гуртожиток та їх виселення.

17. Організація належного побуту та дозвілля учнів в гуртожитку (спільно з відповідними службами, комендантом, вихователями).

 Напрями діяльності

1. Допомога керівництву училища в організації навчально-виховної роботи, створенні умов для залучення учнів до різноманітних видів творчої діяльності: культурно-просвітницької, спортивно-масової, суспільно-гуманістичної, правоохоронної тощо.

2. Сприяння пошуку та підтримці талановитих, обдарованих учнів, надання їм всебічної допомоги.

3. Посилення колективізму і товариської взаємодопомоги серед учнів для підвищення особистої відповідальності і зацікавленості в результатах навчання, виховання і розвитку творчого потенціалу.

4. Здійснення контролю за дотриманням учнями дисципліни та правил внутрішнього розпорядку училища, підвищення їх загального культурного рівня, забезпечення виконання Статуту училища.

5. Допомога учням в організації самоврядування в навчальних групах, пропаганда його ідей та цінностей, узагальнення передового досвіду, навчання лідерів та активу.

6. Забезпечення захисту прав та інтересів учнів в органах державної влади та управління, сприяння задоволенню їхніх потреб у сфері навчання, оздоровлення, відпочинку, працевлаштування.

7. Співробітництво з місцевими органами влади, участь у проведенні ними молодіжної політики.

8. Організація молодіжних акцій, конкурсів професійної майстерності, змагань, виставок та ін. спільно з об'єднанням, спортивно-туристичними, культурно-просвітницькими, іншими державними та громадськими організаціями селища, міста, області.

9. Організація дозвілля та відпочинку учнів, проведення тематичних свят, предметних тижнів, конкурсів, спортивних змагань.

10. Допомога керівництву училища в організації побуту учнів в гуртожитках і виконання заходів, спрямованих на його поліпшення.

11. Розвиток форм координації діяльності Ради учнівського самоврядування училища з аналогічними структурами в інших регіонах України.

 III. Організаційна структура учнівського самоврядування (об'єднання)

 Основа організаційної структури учнівського самоврядування - розвиток усіх сфер діяльності учнів на засадах демократії та саморегуляції, забезпечення реалізації індивідуальних інтересів та запитів учнів через удосконалення системи роботи комісій, секцій громадських, молодіжних об'єднань організацій.

Відповідно до типу специфіки училища, потреб учнівського колективу виділяється два ступеня самоврядування: навчальна група і заклад.

Навчальна група - головна структура одиниця системи учнівського самоврядування.

Найвищим органам влади учнівського самоврядування є загальні збори учнів училища. У період між зборами управління справами здійснює Рада, а у період між засіданнями Ради - Голова учнівського самоврядування.

Загальні збори проводяться не рідше одного разу протягом навчального року.

На загальних зборах учнівського самоврядування вирішуються такі питання:

 ухвала створення або ліквідація об'єднання;

 схвалення програми і Положення учнівського самоврядування;

 визначення основних напрямків роботи;

 вибори Ради учнівського самоврядування (далі Рада) терміном на 1 рік;

 визначення символіки та атрибутики Ради учнівського самоврядування;

 затвердження планів, заслуховування звітів про їх виконання.

 Найвищим виконавчим органом учнівського самоврядування є Рада.

До Ради учнівського колективу обираються не менше як по одному представнику від кожної навчальної групи (старости).

На першому організаційному засіданні Ради шляхом відкритого чи таємного голосування обираються Голова Ради, його заступники та секретар.

Рішення приймаються більшістю голосів. Хід зборів заноситься в протокол. Загальні збори зобов'язані розглядати питання, внесені на їх обговорення Радою або не менше, ніж 1/5 членів об'єднання.

Пошук

Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Друзі сайта


Copyright MyCorp © 2018